...
Skryť informácieZobraziť informácie

Luxusný dizajn bytu v Žiline

78m2 luxusne zariadeného interiéru osloví každého náročnejšieho klienta, ktorý má rád kvalitné materiály a pekný dizajn. Luxusná poloha si vyžaduje aj luxusný dizajn a ten je cítiť z každého materiálu a produktu použitého v dizajne tohto bytu. Materiálová kombinácia praktickej matnej a luxusnej lesklej na podlahe a nábytku dodala bytu väčšiu vizuálnu dynamiku.

  • Miesto: Žilina
  • Plocha: 78 m²
  • Dátum: 02/2023
  • Dizajnér: Roman Ficek

Moderný dizajn bytu v Žiline

Dostali sme za úlohu moderne zariadiť trojizbový byt o rozlohe 78 m2 v novostavbe v centre Žiliny. Byt bol zaujímavý dennou časťou obývačky a kuchyne, ktorej jedna stena je komplet presklená a do interiéru púšťa množstvo svetla. Keď vojdete do dennej časti najskôr Vás privíta luxusná obývačka a v zápätí vojdete do kuchyne. V kuchyni sme rafinovaným sposobom ukryli špajzu, ktorá je súčasťou nábytku a nikto o nej nevie okrem domácich. Jedálenskú časť sme zariadili okrúhlym stolom z dubového masívu pre 4 osoby, ktorý elegantne vyplnil zadnú časť priestoru. Na podlahu sme navrhli lesklú veľkoformátovú dlažbu 75 x 150 cm s mramorovým vzhľadom, ktorá vytvára luxusné zrkadlenia. Táto veľkoformátová dlažba dodala interiéru luxusný vzhľad, ktorý sa tiahne celou dennou časťou až do kúpeľne a wc.

Luxusný dizajn bytu v centre Žiliny

Aby sme upratali svetelné okruhy na potrebné miesta museli sme sadrokartónom znížiť stropy. Vďaka zníženým podhľadom sme mohli použiť zápustné koľajnicové systémy, ktoré  na strope vytvorili minimalistické línie. Tieto moderné a nadčasové svietidlá vďaka svojej variabilite umožňujú voľbu rôznych svetelných zdrojov. Svietidlá si viete pekne posúvať a nasmerovať kam potrebujete. Znížené SDK stropy nám umožnili taktiež efektne zapustiť závesy bez viditeľných koľajníc. Toto riešenie pôsobí čisto, moderne a nadčasovo.

 

Do obývačky som navrhol modernú sedačku oblých tvarov s výrazným kruhovým kobercom so žltými akcentmi, ktoré oživili priestor. Koberec so sedačkou tak vytvorili pútavú a oku príťažlivú kompozíciu. Ak chcete zútulniť interiér treba použiť textílie. My sme ich aplikovali na veľké okna, na ktoré sme použili jemnú záclonu v kombinácii so závesom. Dnešné supermaty, ktoré sa používajú na nábytkové plochy zabraňuje vytváraniu odtlačkov. Preto si môžete bez obáv dať aj takýto tmavý materiál. Hnedá dyha svojou kresbou pekne oživila  jednoliate tmavosivé plochy a zutulnila priestor obývačky s kuchyňou. Vstup je prepojený s hlavnou časťou interiéru, preto sme ho navrhli z rovnakých materiálov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Vďaka veľkým okenným plochám dennej časti obývačky a kuchyne som si dovolil navrhnúť tmavšie materiály. Tmavé farby v interiéri pôsobia luxusne a v kontraste so svetlými akcentmi sa mi podarilo dať bytu silnejší vizuálny výraz. Snažil som sa nadizajnovať byt v jednoduchých a čistých líniách, ktoré v kombinácií s lesklými a matnými plochami, dodávajú bytu luxusný vzhľad.

Print Friendly, PDF & Email
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.