...
Skryť informácieZobraziť informácie

Interiér chaty na Kysuciach

Interiér chaty v netradičných tmavých farbách sme navrhli v malebnej prírode na severe Kysúc. Použitie tmavých farieb na stenách a stropoch nám dovolili veľké okná cez, ktoré prúdi do interiéru veľa svetla. Ide o modernú drevenicu postavenú z hranolov s rozmerom 30x30cm. V interiéri pôsobia tieto veľké dreva masívnym a pevným dojmom.

  • Miesto: Kysuce
  • Plocha: 150 m²
  • Dátum: 05/2023
  • Dizajnér: Roman Ficek

Drevená  chata – interiér v tmavých farbách

Interiér chaty sme navrhli v netradične tmavom vzhľade. Väčšina dreveníc sa navrhuje v prírodnom vzhľade dreva, ktoré však časom zožltne. To sa týka hlavne smrekového dreva, z ktorého sa drevenice stavajú. My sme sa chceli tomu vyhnúť, preto sme volili na steny a stropy chaty tmavý náter. Prostredníctvom vizualizácie sme si tento vzhľad vyskúšali nasimulovať najskôr virtuálne. Bez tejto skúšky správnosti  by sme sa asi do toho tmavého interiéru neodvážili. Tento návrh chaty nám ukázal, že sa netreba báť aj takéhoto odvážnejšieho počinu. Chata týmto získala netradičnú atmosféru a vzhľad, ktorý zaujme každé oko.

Interiér plný kontrastov

V interiéri sme kombinovali tmavé farby so svetlými, čím nám vznikli farebné kontrasty. Na podlahy, dvere a schodisko sme použili svetlé dubové drevo. Na smrekové steny a stropy sme aplikovali hnedý náter.

Použitie zemitých farieb v interiéri chaty

Interiér chaty je ladený do zemitých farieb. K hnedým odtieňom dreva sme na oživenie použili tmavozelenú doplnkovú farbu, ktorá sa tam veľmi hodí. Kuchynskú linku sme navrhli v zelenom supermate, čo je bezotlačkový materiál. Je to veľmi praktický povrch hlavne na tmavý a namáhaný nábytok akým je kuchynská linka. V rámci dennej zóny sme použili zelenú farbu aj na sedačku a koberec, ktorý oživil obývačku drevenice.

Interiér drevenej chaty treba plánovať oveľa skôr ako murovanú stavbu

Doba interiérového dizajnu pokročila aj do interiéru chát ako sú moderné drevenice alebo zruby. Takéto drevené stavby si v dnešnej dobe vyžadujú plánovať interiér oveľa skôr ako to je pri murovaných stavbách, kde idu na steny omietky. Tým že finálny povrch steny je opracovaný hranol alebo guľatina už musíte vedieť kadiaľ sa budú ťahať el. káble, potrubia vody alebo odpady. Musíte mať vymyslené dispozície pre jednotlivé miestnosti a podľa toho správne doviesť inštalácie. Toto je prvá požiadavka od staviteľa na zákazníka. Stropné svietidlá správne rozmiestniť medzi trámy. Aj keď sa to nezdá, drevenica alebo zrub sú na tvorbu interiéru oveľa zložitejšie ako murované stavby s hladkou stenou.

Print Friendly, PDF & Email
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.