...
Skryť informácieZobraziť informácie

Luxusný interiér domu v Žiline

Klient mal jasné požiadavky na interiér domu, ktoré sme si v úvode spoluprace stanovili a postupne hľadali vizuál ich interiéru. Interiér domu mal byť moderný, nadčasový, luxusne pôsobiaci, útulný a mal byť v hnedých tónoch. Luxus nie je všetko čo sa leskne. Tu je dôkaz, že aj matným vzhľadom vie interiér pôsobiť luxusne. Pozrite si moderný interiér domu v hnedých farbách.

  • Miesto: Žilina
  • Plocha: 200m²
  • Dátum: 02/2023
  • Dizajnér: Roman Ficek

Vysnívaný interiér domu je cesta

Keď staviate dom tak interiér domu riešite aspoň na 30 rokov dopredu. Dnes pri cenách materiálov a práce je nevyhnutné vedieť ako by mal Váš interiér vypadať ešte pred realizáciou. Návrh interiéru je skvelým spôsobom ako vyriešiť dilemy a neurobiť chybu za chybou po ceste za vysnívaným bývaním. Pekne nakombinovať množstvo materiálov do ucelených estetických celkov je bez vizuálneho návrhu risk.

Luxusný interiér v zemitých farbách

Dnes je doba matných a zemitých farebností. Nové technológie prinášajú nové materiály, ktoré sa s upraveným dizajnom opäť vracajú. Matné, zemité farby pôsobia na človeka útulne, a preto majú taký úspech. Náš klient si túto farebnosť navolil na celý interiér domu a my sme mu ju primerane dávkovali do farebných kompozícii, ktoré vidíte na našich návrhoch. Jedine jedáleň, ktorá je situovaná v strede obdĺžnika dennej časti sme si dovolili vypichnúť kontrastom. Jedáleň sa stala predelom kuchyne a obývačky, ale zároveň svojim kontrastom upriamila na seba pozornosť.

Autor projektu interiérový dizajnér Roman Ficek

Ako dizajnér interiéru a nábytku na mieru riešim nové a nové požiadavky klientov v každom jednom projekte. Veľmi často používam moodboardy, vďaka ktorým si s klientom dohodneme farebnosť a dizajn interiéru. V akom pomere použijem moodboard je na mojom dizajnérskom cite. Nikdy to neskončí pri jednej variante, ale testujú sa rôzne možnosti, čo je určite veľká pomoc pri rozhodovaní. 

Aj v tomto interiéry sme s klientom hľadali zlatý stred. Jeho a môj dizajnérsky pohľad na interiér sa vyvíjal od dispozičných návrhov cez 3D model interiéru až k fotorealistickým vizualizáciam, na ktorých sme si testovali finálnu farebnosť. Klienti si zväčša nechajú poradiť ak im dám správne argumenty, čo áno a čo je už veľa. Keď niečo robíte s láskou a máte roky praxe tak sa na Vás klient spolieha, lebo vie že Vám záleží na výsledku. 

Navrhol som minimalistický interiér v zemitých farbách. Dýhované steny krásne prechádzajú dennou časťou interiéru a sofistikovane ukrývajú miestnosti ako je špajza, kúpeľňa. Sčasti je to obklad a sčasti bohatý úložný priestor. V komunikačných častiach som navrhol zaoblené rohy nábytku, ktoré interiéru dodávajú určitú mäkkosť. S klientom sme našli prienik tvarového a farebného minimalizmu, čistých dizajnových línii. Kvalitné materiály a produkty dodávajú interiéru nádych luxusu, ktorý nemusí byť len v lesklom prevedení. Ako interiérový dizajnér som s výsledkom tohto interiéru spokojný, a preto ho rád ukážem verejnosti.

Print Friendly, PDF & Email
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.