...

- BLOG -

Vizualizácie

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Veľmi rád sa tu s vami podelím o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov.

Vizualizácia obývačky
Obsah stránky

3D vizualizácie

Ako interiérový dizajnér som si vedomý dôležitosti vizualizácie pri práci na interiérových projektoch. Finálny vzhľad interiéru sa nedá predstaviť len z pôdorysov a výkresov. Vtedy prichádza na rad vizualizácia, ktorá je skvelým pomocníkom pri predstave konečného vzhľadu interiéru. Väčšina klientov nemá schopnosť predstaviť si konečný vzhľad interiéru. Preto sa snažím vytvoriť 3D návrh, ktorý im umožní vidieť ich priestor ešte pred realizáciou. Ako to môžete vidieť napríklad v interiérových projektoch: Luxusný dizajn bytu v Žiline alebo Luxusný interiér domu v Žiline. Vďaka 3D návrhom som mohol klientom ukázať rôzne farebné varianty.

3D vizualizácia je pre mňa a naše interiérové štúdio Ficek Design nesmierne cennou pomôckou, pretože mi umožňuje ukázať klientom, ako navrhované farby, materiály a nábytok zapadajú do celkového konceptu. Vizualizácia mi tiež umožňuje skúšať rôzne varianty dizajnu a ich vplyv na priestor. Môžem experimentovať s rôznymi farbami, vzormi a rozložením nábytku a vidieť, ako to ovplyvní celkovú estetiku miestnosti. Týmto spôsobom môžem získať cennú spätnú väzbu od klientov a spoločne sa s nimi rozhodnúť o najlepšom dizajne interiéru.

3D návrh interiéru v praxi

Vďaka 3D vizualizácii sa mi lepšie komunikuje s ostatnými profesionálmi z oblasti stavebníctva, výroby nábytku, kúpeľni, osvetlenia atď. Vizuálne prezentácie nášho návrhu pomáhajú profesistom lepšie pochopiť, čo presne sa od nich očakáva. To znižuje riziko nedorozumení a zlepšuje spoluprácu medzi všetkými zainteresovanými stranami.

Pre mňa ako interiérového dizajnéra je 3D vizualizácia neoddeliteľnou súčasťou môjho procesu tvorby. Je to nástroj, ktorý mi umožňuje priniesť moje nápady a predstavy do života a pomáha klientom vidieť a porozumieť konceptu predtým, než začneme s realizáciou. Je to cenný spôsob, ako dosiahnuť spokojnosť klientov a vytvoriť pre nich priestory, v ktorých sa budú cítiť ako doma. Pozrite si naše návrhy moderných interiérov a možno aj vy sa stanete našimi klientmi na ceste za svojim vysnívaným bývaním. Ak plánujete zariaďovanie alebo rekonštrukciu bývania napíšte nám v predstihu, aby ste sa nedostali do časovej tiesne.

Vizualizácia kuchyne

Vizualizácia kuchyne je úžasná pomôcka, ktorá pomáha klientom vidieť a pochopiť priestor ešte pred samotnou realizáciou. Vďaka nej si môžete pozrieť priestor kuchyne ešte skôr ako sa pustíte do jej realizácie. Kuchyne sú najdrahšie priestory na realizáciu a každému záleží ako bude ich centrum domova vyzerať. Aj mne ako dizajnérovi moderné technológie vytvárania interiérov umožňujú vybrať, čo najlepšiu kombináciu materiálov na nábytok, podlahy, dvere, osvetlenia atď. Vďaka vizualizácii si vytvorite vysnívaný priestor, ktorý si postupne realizujete k vašej spokojnosti. Budete vedieť, že idete tým správnym smerom a nebudete pochybovať o vašich rozhodnutiach počas realizácie lebo máte skvelé vodítko.

Vďaka vizualizácii sa zvýši vaša spokojnosť lebo budete mať zodpovedané otázky ohľadom vzhľadu, ale aj funkcii nábytku v dostatočnom predstihu. Dnešné moderné interiéry si dizajnové ( farebný a materiálový vzhľad ) riešenia prenášajú celým interiérom. Preto je vhodné aby ste si dizajn interiéru správne nastavili v dennej zóne a potom ho aplikovali ďalej v interiéry domu alebo bytu.

Chcem projekt kuchyne ako mám postupovať?

Aj Vás čaká zariaďovanie kuchyne alebo interiéru a ešte nemáte skúsenosť so spoluprácou s interiérovým dizajnérom? Tu si môžete prečítať jednotlivé kroky k interiéru na mieru. Od cenovej ponuky a prípravy podkladov cez návrh nábytku alebo interiéru po technickú dokumentáciu či poradenstvo bytového architekta.  Pri prvotnej komunikácii s interiérovým dizajnérom je dobre aby ste si pripravili svoj moodboard ( inšpiračné obrázky interiéru ). My sme pre Vás pripravili na našom pintereste nástenku s modernými kuchyňami. Vyberte si interiér, ktorý Vás oslovuje aby sme sa na stretnutí vedeli baviť aj o farbách a materiáloch. Podľa zvoleného moodboardu sa pripraví prvý návrh interiéru, ktorý budeme ďalej konzultovať. Pri rekonštrukciách je našim moodboardom fotografia existujúcej časti interiéru, ku ktorému musíme prerábku prispôsobiť. Zaujíma Vás interiérový dizajn a chcete si prečítať aj ďalšie zaujímavé články kliknite na tento odkaz.

Print Friendly, PDF & Email

Súvisiace články

Kuchyne na mieru - Ficek Design

Kuchyne na mieru

Kuchyňa na mieru je najčastejšou témou návrhu interiéru. Stretávame sa s ňou každý deň, a preto som sa rozhodol vám prezentovať najrôznejšie typy a tvary kuchýň, s ktorými sme sa stretli. Kuchynská linka je nábytok, ktorý si vyžaduje plánovanie už v stavebnej časti. Príprava elektrických rozvodov, vody a odpadov, odsávanie

Čítať viac...
Hnedá kuchynská linka

Hnedá kuchynská linka s ostrovom

Táto kuchyňa do tvaru L s ostrovom vyniká vertikálnymi líniami, vďaka vysokým stropom. Toto nám umožnilo dosiahnuť moderný dizajn kuchynskej linky s výrazným charakterom. Klient preferoval v interiéri domu zemité farby, preto sme zvolili hnedú kuchynskú linku s dreveným ostrovom, ktorý sa stal výrazným prvkom celej kuchyne. Teplé odtiene hnedej

Čítať viac...
Kuchyňa v paneláku

Kuchyne v paneláku

Kuchyne v paneláku sú pre dizajnéra redizajnom zrekonštruovaných alebo pôvodných kuchýň. Panelákové byty sú v našich končinách nejeden piatok a už majú nejakú historiu. Ak sa rekonštrukcia robí bez odbornej pomoci interiérového dizajnéra môže to dopadnúť všelijako. Ide hlavne o to aby sa investované peniaze do rekonštrukcie zhodnotili. Pekne zrekonštruovaný

Čítať viac...

Galéria návrhov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.