...

- BLOG -

Hnedá kuchynská linka s ostrovom

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Veľmi rád sa tu s vami podelím o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov.

Hnedá kuchynská linka
Obsah stránky

Hnedá kuchynská linka s dreveným ostrovom v rodinnom dome pri Žiline

V jednom z našich nedávnych interiérových projektov sme sa zamerali na vytvorenie kuchyne, ktorá nie je len praktickým priestorom na prípravu jedál, ale aj estetickým centrom rodinného domu. Ako prvé sme navrhli dispozíciu kuchynskej linky a vybrali farby a materiály, z ktorých sme ju ďalej dizajnovali. Klient preferoval v interiéri domu zemité farby, preto sme zvolili hnedú kuchynskú linku s dreveným ostrovom, ktorý sa stal výrazným prvkom celej kuchyne. Teplé odtiene hnedej dodali priestoru útulný vzhľad. Táto kuchyňa do tvaru L s ostrovom vyniká vertikálnymi líniami, vďaka vysokým stropom. Toto nám umožnilo dosiahnuť moderný dizajn kuchynskej linky s výrazným charakterom. 

Hnedá kuchyňa s drevom

Hnedá útulná kuchyňa

Vzdušná kuchynská linka zaliata denným svetlom

Kuchynskú linku sme navrhli do priestoru s veľkými oknami, ktoré prepúšťajú dostatok prírodného svetla a spolu s vysokým stropom 4,2 metra, vytvárajú dojem priestrannej a vzdušnej kuchyne. Prirodzený tok svetla a výhľad na vonkajší svet robia z tejto kuchyne jedinečný priestor. Cez veľké okná sa naskytá pôsobivý výhľad na pohorie Malej Fatry, čo zvyšuje celkový dojem z interiéru kuchyne s jedálňou. Použitím prírodných hnedých tónov na kuchynskej linke sme dosiahli útulný vzhľad kuchyne, čo príjemne zapadá do okolitej prírodnej panorámy.

 

Hnedá kuchynká linka s jedálňou

Moderná kuchyňa s jedálňou

Dizajn kuchynskej linky s dôrazom na detaily

Pri navrhovaní sme venovali osobitnú pozornosť detailom. Bezmadlové otváranie dvierok, tenká pracovná doska s hrúbkou 12mm, bezotlačkový povrch použitých materiálov, zladenie zemitých farieb v interiéri kuchyne atď. Tieto detaily dodávajú kuchynskej linke ako aj celému priestoru moderný vzhľad, útulnosť a praktické používanie. Výška stropu dala našej hnedej kuchynskej linke vertikálnu líniu. Hlavným dizajnovým prvkom sa stal veľký ostrov s barovým sedením, ktorý slúži ako veľká pracovná plocha, ale aj ako miesto neformálnych stretnutí a spoločných chvíľ s rodinou a priateľmi. 

Hnedá matná kuchynská linka

Moderná kuchyňa s ostrovom

Prírodný vzhľad linky spojený s funkčnou estetikou

Jedálenský stôl z dubového masívu, elegantne delí, ale aj prepája kuchynskú a obývačkovú časť. Každý detail a použitý materiál bol starostlivo zvážený, aby vytvoril harmonický a jedinečný priestor. Prírodný vzhľad zemitých farieb a dreva korešponduje s okolitou prírodou. V tomto projekte sme si naozaj užili spájanie funkcionality s estetikou, čím sme vytvorili kuchyňu, ktorá nie je len miestom prípravy jedál, ale aj srdcom a dušou rodinného domu. Verím, že si majitelia budú užívať náš dizajn kuchyne a pri príprave jedál im bude kuchynská linka príjemným pomocníkom. Táto hnedá kuchynská linka je kombinácia supermatu v odtieni champagne a prírodnej dubovej dyhy. Na pracovnú dosku sme použili tenkú kompaktnú dosku, ktorá dodáva kuchyni trochu kontrastu.

Hnedá kuchynská linka

Chcem projekt kuchyne ako mám postupovať?

Aj Vás čaká zariaďovanie kuchyne alebo interiéru a ešte nemáte skúsenosť so spoluprácou s interiérovým dizajnérom? Tu si môžete prečítať jednotlivé kroky k interiéru na mieru. Od cenovej ponuky a prípravy podkladov cez návrh nábytku alebo interiéru po technickú dokumentáciu či poradenstvo bytového architekta.  Pri prvotnej komunikácii s interiérovým dizajnérom je dobre aby ste si pripravili svoj moodboard ( inšpiračné obrázky interiéru ).

My sme pre Vás pripravili na našom pintereste nástenku s modernými kuchyňami. Vyberte si interiér, ktorý Vás oslovuje aby sme sa na stretnutí vedeli baviť aj o farbách a materiáloch. Podľa zvoleného moodboardu sa pripraví prvý návrh interiéru, ktorý budeme ďalej konzultovať. Pri rekonštrukciách je našim moodboardom fotografia existujúcej časti interiéru, ku ktorému musíme prerábku prispôsobiť. Pri navrhovaní tejto modernej kuchynskej linke v hnedých tónoch sme dostali od klienta inšpiračné obrázky interiéru, ktoré nám poslúžili ako moodboard. Zaujíma Vás interiérový dizajn a chcete si prečítať aj ďalšie zaujímavé články kliknite na tento odkaz

Print Friendly, PDF & Email

Súvisiace články

Kuchyne na mieru - Ficek Design

Kuchyne na mieru

Kuchyňa na mieru je najčastejšou témou návrhu interiéru. Stretávame sa s ňou každý deň, a preto som sa rozhodol vám prezentovať najrôznejšie typy a tvary kuchýň, s ktorými sme sa stretli. Kuchynská linka je nábytok, ktorý si vyžaduje plánovanie už v stavebnej časti. Príprava elektrických rozvodov, vody a odpadov, odsávanie

Čítať viac...
Kuchyňa v paneláku

Kuchyne v paneláku

Kuchyne v paneláku sú pre dizajnéra redizajnom zrekonštruovaných alebo pôvodných kuchýň. Panelákové byty sú v našich končinách nejeden piatok a už majú nejakú historiu. Ak sa rekonštrukcia robí bez odbornej pomoci interiérového dizajnéra môže to dopadnúť všelijako. Ide hlavne o to aby sa investované peniaze do rekonštrukcie zhodnotili. Pekne zrekonštruovaný

Čítať viac...
Moderná kuchyňa v byte

Kuchyňa v byte zväčšená o špajzu

Kuchyňa v byte nezvykne rozdávať priestorom, a ak sa nájde možnosť ako to zmeniť treba to využiť. Malé kuchyne v byte sú bežnou vecou a vždy riešime ako tomu pomôcť. Záleží o aký byt ide a aké má možnosti. Niekedy je to jednoduchšie a inokedy treba trochu viac úsilia dosiahnuť

Čítať viac...

Galéria návrhov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.