...

- BLOG -

Kuchyňa v byte zväčšená o špajzu

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Veľmi rád sa tu s vami podelím o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov.

Moderná kuchyňa v byte
Obsah stránky

Niekedy sa kuchyňa v byte dá zväčšiť aj o malý kúsok plochy

Kuchyňa v byte nezvykne rozdávať priestorom, a ak sa nájde možnosť ako to zmeniť treba to využiť. Malé kuchyne v byte sú bežnou vecou a vždy riešime ako tomu pomôcť. Záleží o aký byt ide a aké má možnosti. Niekedy je to jednoduchšie a inokedy treba trochu viac úsilia  dosiahnuť maximum z priestoru. Od toho je tu interiérový dizajnér aby Vám s tým vedel pomôcť. Dobrý dispozičný návrh je základ každej úspešnej rekonštrukcie.

Moderná kuchyňa v byte

Kuchyňa v zemitých farbách

Ako sa malá kuchyňa v byte zväčšila o špajzový priestor

Do rúk sa nám dostala ďalšia rekonštrukcia bytu v paneláku. Pri obhliadke sme s klientom riešili možnosti celého bytu. Klient mal určitú predstavu, ktorú sme ešte na mieste debatovali a povedali si postupy. Jednou z hlavných tém bola pôvodne malá kuchyňa v byte, do ktorej sme potrebovali dostať modernú kuchynskú linku a jedáleň pre štyri osoby. V pôvodnej dispozícii by to bolo bez šance, ale mali sme nádej s pripojením špajze ku kuchyni a tým pádom by nám to mohlo vyjsť. Problém bol v tom, že byt bol na druhom poschodí z dvanástich a vybúrať nosnú priečku o hrúbke 16 cm sa zdalo problém. Museli sme preto osloviť statika aby sme vedeli či zbúranie priečky je cesta alebo nie a ako postupovať po verdikte. Po vypracovaní posudku sme pri búraní mali limity, ktoré sme však vedeli elegantne skryť, tak aby vznikla pekná moderná kuchyňa.

Hnedá kuchyňa v byte

Kuchyňa s jedálňou

Moderná a praktická kuchynská linka do bytu po stavebnom zásahu

Vďaka väčšiemu priestoru nám vznikla moderná kuchynská linka s komplet vybavením a plnohodnotnou pracovnou plochou. Na nábytok sme použili zemité farby so super-matným bezotlačkovým povrchom, 12mm tenkú kompaktnú pracovnú dosku a na vrchné skrinky sme použili drevodekor, ktorý sa ďalej bude používať v ostatných miestnostiach. Teplé zemité farby interiéru s drevom pôsobia príjemným a útulným dojmom. Táto farebná kombinácia je veľmi obľúbená svojim vzhľadom a praktickosťou.

Okrúhly jedálensky stôl

Svetelný strop v kuchyni

Kuchyňa v starom byte s novým dizajnom

Porovnajte pôvodný stav a nový dispozičný návrh kuchyne po pripojení špajze. Vďaka tejto možnosti sme dizajn kuchyne v byte mohli zväčšiť o slušný priestor, ktorý nám umožnil navrhnúť modernú kuchynskú linku s jedálňou pre 4 osoby v paneláku. Určite to stojí za to a hodnota bytu sa tým pádom zvýšila, vďaka premyslenému zásahu. Tým, že ide o komplet rekonštrukciu celého bytu tak aj takého búracie práce sa dajú po statických posudkoch a ohlásení rekonštrukcie u správcu ľahko realizovať. Vyžaduje si to čas a prípravu s čím treba počítať. Takýto zásah do priečky môže na vybavenie trvať pár mesiacov. Ak sa to dá išiel by som do toho. Vznikla nám pekná, moderná kuchyňa v byte, v ktorom sa to na prvý pohľad zdalo nemožné.

Kuchyňa v byte zväčšená o špajzu

Dispozícia kuchyne pred a po úprave

Pôvodný stav kuchyne

Kuchyňa v byte alebo dome môže mať rôzne dispozičné riešenia

Pozrite si ďalší dizajn kuchyne v byte, ktorý sme navrhli pre klienta v Čadci. Táto kuchyňa do L bola navrhnutá bez búrania priečok. Pri rekonštrukcii rodinného domu sme navrhli kuchyňu z dvoch oddelených častí a veľký jedálensky stôl sme umiestnili do centra kuchyne. Aj toto je pekný príklad vyváženého dizajnu kuchyne. V panelovom byte v Bratislave sme navrhli kuchyňu do U. Jedáleň sme  presunuli do obývačky aby kuchynská linka mala dostatok miesta. V novostavbách bývajú kuchyne prepojené s obývačkou, ale aj tam máme niekedy problém s priestorom. V luxusnom byte v centre Žiliny sme navrhli kuchyňu do L s tým, že obývačka a jedáleň sú spolu v jednom priestore. Ak preferujete biele kuchyne pozrite si rôzne biele kombinácie a tvary kuchýň v bytoch a rodinných domoch. Naše kuchyne sa vyznačujú moderným dizajnom a čistou líniou.

Chcem projekt kuchyne ako mám postupovať?

Aj Vás čaká zariaďovanie kuchyne alebo interiéru a ešte nemáte skúsenosť so spoluprácou s interiérovým dizajnérom? Tu si môžete prečítať jednotlivé kroky k interiéru na mieru. Od cenovej ponuky a prípravy podkladov cez návrh nábytku alebo interiéru po technickú dokumentáciu či poradenstvo bytového architekta.  Pri prvotnej komunikácii s interiérovým dizajnérom je dobre aby ste si pripravili svoj moodboard ( inšpiračné obrázky interiéru ). My sme pre Vás pripravili na našom pintereste nástenku s modernými kuchyňami. Vyberte si interiér, ktorý Vás oslovuje aby sme sa na stretnutí vedeli baviť aj o farbách a materiáloch. Podľa zvoleného moodboardu sa pripraví prvý návrh interiéru, ktorý budeme ďalej konzultovať. Pri rekonštrukciách je našim moodboardom fotografia existujúcej časti interiéru, ku ktorému musíme prerábku prispôsobiť. Naša bielo čierna kuchyňa bola ten istý prípad. Zaujíma Vás interiérový dizajn a chcete si prečítať aj ďalšie zaujímavé články kliknite na tento odkaz.

Print Friendly, PDF & Email

Súvisiace články

Kuchyne na mieru - Ficek Design

Kuchyne na mieru

Kuchyňa na mieru je najčastejšou témou návrhu interiéru. Stretávame sa s ňou každý deň, a preto som sa rozhodol vám prezentovať najrôznejšie typy a tvary kuchýň, s ktorými sme sa stretli. Kuchynská linka je nábytok, ktorý si vyžaduje plánovanie už v stavebnej časti. Príprava elektrických rozvodov, vody a odpadov, odsávanie

Čítať viac...
Hnedá kuchynská linka

Hnedá kuchynská linka s ostrovom

Táto kuchyňa do tvaru L s ostrovom vyniká vertikálnymi líniami, vďaka vysokým stropom. Toto nám umožnilo dosiahnuť moderný dizajn kuchynskej linky s výrazným charakterom. Klient preferoval v interiéri domu zemité farby, preto sme zvolili hnedú kuchynskú linku s dreveným ostrovom, ktorý sa stal výrazným prvkom celej kuchyne. Teplé odtiene hnedej

Čítať viac...
Kuchyňa v paneláku

Kuchyne v paneláku

Kuchyne v paneláku sú pre dizajnéra redizajnom zrekonštruovaných alebo pôvodných kuchýň. Panelákové byty sú v našich končinách nejeden piatok a už majú nejakú historiu. Ak sa rekonštrukcia robí bez odbornej pomoci interiérového dizajnéra môže to dopadnúť všelijako. Ide hlavne o to aby sa investované peniaze do rekonštrukcie zhodnotili. Pekne zrekonštruovaný

Čítať viac...

Galéria návrhov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.