...

- BLOG -

Interiérový dizajn

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov a inšpirovať Vás.

Moderný interiérový dizajn kuchyne
Vizualizácia obývačky

Vizualizácie

Vizualizácia interiéru celého domu či bytu alebo len jednej izby mi pomáha prezentovať interiérový návrh klientovi. V dnešnej dobe sa bez tejto služby dizajnér len ťažko zaobíde. Je to pomerne rýchle prezentovanie návrhu klientovi, záleží však na detailnosti spracovania 3D vizualizácie. Čím je vizualizácia foto-realistickejšia tým viac času trvá jej

Čítať viac...
Hnedá kuchyňa s tmavým jedálenským stolom

Kuchyňa do L s ostrovom

Táto moderná kuchynská linka je prepojená s obývačkou. Išlo o klasický obdĺžnikový priestor rozdelený na 2 polovice. Jedná polovica bola kuchynská časť a v tej druhej bola zas obývačka. Obe časti sú vizuálne oddelené jedálenským stolom, ktorý bol navrhnutý tak aby pôsobil ako dominanta a zároveň ako deliaci prvok oboch

Čítať viac...
Otvorená kuchyňa s obývačkou

Otvorená kuchyňa s obývačkou

Otvorená kuchyňa s obývačkou je v dnešnej dobe štandard, ale v minulosti tomu tak nebolo a tieto dva priestory boli oddelené. Či to bolo v rodinnom dome alebo v byte obývačka mala svoj priestor a kuchyňa s jedálňou zas ten svoj. Tieto dve miestnosti boli prepojené cez chodbu alebo v

Čítať viac...
3D návrh kuchyne

Návrh kuchyne na mieru

Kuchynská linka je jedna z najdrahších nábytkových zostáv v interiéri, a preto potrebuje zvlášť pozornosť. Priestor pre kuchynskú linku treba plánovať vopred a vymyslieť jej funkciu. Na základe podkladov si potom pripravíte rozvody vody, elektriny alebo odvod pár z varenia cez digestor. Z mojej dlhoročnej dizajnérskej praxe je bežné, že

Čítať viac...

Blog o interiérovom dizajne

Interiérový dizajn je disciplína, ktorej cieľom je vytvoriť estetické a funkčné prostredie pre používateľov. Tento blog je záznam o mojej interiérovej tvorbe a projektoch, ktoré som riešil pre klientov. V oblasti interiérového dizajnu pracujem od roku 2007 a za ten čas som sa stretol s rôznymi požiadavkami. Vždy však ide o rovnaký cieľ v podobe pekného a funkčného výsledku. Zaoberám sa hlavne obytnými priestormi ako sú byty, rodinné domy, chaty alebo drevenice. Navrhujem novostavby, ale aj komplet rekonštrukcie. Z času na čas navrhujem aj komerčné priestory, preto sa môžete stretnúť aj s takýmto typom príspevku. 

Interiér od návrhu po realizáciu

V rámci interiérového dizajnu sa interiérové štúdio Ficek Design venuje hlavne návrhom a výrobou nábytku na mieru. Vďaka vlastnej dielni vieme vyrobiť všetko, čo navrhneme a to je dnes pre klientov veľký bonus. Práca interiérového dizajnéra ma napĺňa o to viac ak sa s klientom posunieme od návrhu interiéru smerom k jeho realizácii a návrh sa stane hmotným výsledkom. Radosť z realizácie má aj klient, ktorý vždy ocení pomoc v podobe dohľadu profesionála ( interiérového dizajnéra ) nad jeho bývaním. Kvalitný interiérový dizajn začína dobrým návrhom vo forme 3D vizualizácie a ďalej pokračuje realizáciou, ktorá prináša ďalšie výzvy.

Môj blog je o interiérovom dizajne z rôznych pohľadov od návrhu cez realizáciu. Píšem o tom s čím som sa stretol alebo sa popasoval aby sa návrh stal realitou. Každá časť interiéru si vyžaduje určitú dávku energie, ktorú som spolu s mojimi realizačnými partnermi museli vynaložiť aby výsledok dopadol podľa predstáv. Realizácia interiéru si vyžaduje kvalitných ľudí, ktorí si vedia zastať svoju prácu. To sa potom ukáže na prevedených detailoch lebo práve na tých je vidieť prácu profesionála. Ja pracujem len so svojimi overeným remeselníkmi lebo len na nich sa viem spoľahnúť, že veci spravia tak ako sa od nich očakáva. Nároky na dizajn a služby s tým spojené sa z roka na rok zvyšujú, a preto mať dobrý tím,  na ktorí sa da spoľahnúť v oblasti realizácie interiéru je nevyhnutnosť. V prípade otázok ma kontaktujte a ja Vám poviem viac info.

Dizajn interiéru začína nastavením moodboardu

Hľadáte na internete viac inšpirácie aby ste sa mohli rozhodnúť akým smerom realizovať vaše nové bývanie? Interiérovú inšpiráciu pre Vás zhromažďujeme na našom pintereste. Zbierame tam návrhy a realizácie od iných dizajnérov, ktoré sa štýlovo páčia nám a zapadajú do nášho štýlu. Keďže celková farebnosť a dizajn interiéru začína v dennej časti, treba si svoj farebný moodboard nastaviť v kuchyni a obývačke.

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.