...

- BLOG -

Návrh kuchyne na mieru

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Veľmi rád sa tu s vami podelím o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov.

3D návrh kuchyne
Obsah stránky

3D návrh kuchyne a kuchynskej linky

Kuchynská linka je jedna z najdrahších nábytkových zostáv v interiéri, a preto potrebuje zvlášť pozornosť. Priestor pre kuchynskú linku treba plánovať vopred a vymyslieť jej funkciu. Na základe podkladov si potom pripravíte rozvody vody, elektriny alebo odvod pár z varenia cez digestor. Z mojej dlhoročnej dizajnérskej praxe je bežné, že návrh kuchyne neostáva len pri jednom variante. Z hlavnej dispozície sa prepracujeme do 3D modelu kuchynskej linky potom riešime farebnosť a rozloženie vybraných materiálov na dvierka. Praktickosť v kuchyni je veľmi dôležitá a vždy si to viete najlepšie predstaviť, keď vidíte nábytok ešte pred výrobou. Vo výrobe sa veci menia už veľmi ťažko a stojí Vás to nemalé peniaze navyše. Kuchyňa býva často prepojená s jedálňou a obývačkou a tým pádom si kuchyňu musíte ladiť aj so zvyškom interiéru. Z množstva zákaziek, ktoré sme riešili s klientmi sme navrhli dve služby pre návrh kuchyne alebo kuchynskej linky.

1. Služba NÁBYTOK – 3D návrh kuchynskej linky

Služba NÁBYTOK je jednoduchšia vizualizácia nábytku na mieru. Je to rýchlejšie spracovanie návrhu kuchyne a zároveň aj cenovo výhodnejšie. Pri návrhu kuchyne sa zaoberáme len samotnou kuchynskou linkou aby ste mali predstavu ako bude nábytok vypadať a ako plánovať inštalácie. Tento typ návrhu je vhodný tak pre novostavby ako aj rekonštrukcie. Ak ste sa s návrhom kuchyne rozhodli príliš neskoro a potrebujete rýchlo vyriešiť rozvody lebo majstri čakajú na vaše pokyny, tak táto služba je pre Vás ideálna lebo jej spracovanie je rýchlejšie. Samozrejme táto služba je medzistupeň k fotorealistickym vizualizáciam, ktoré ponúkame v službe DIZAJN.

Návrh kuchynskej linky - služba NÁBYTOK

3D návrh kuchynskej linky - služba NÁBYTOK

2. Služba DIZAJN – 3D fotorealistický návrh kuchyne

Služba DIZAJN je zameraná na finálny vzhľad interiéru. Výstupom sú fotorealistické vizualizácie, ktoré Vám ukážu ako bude váš interiér po dokončení vypadať. Okrem nábytku na mieru sa tu rieši celý dizajn interiéru miestnosti ako sú farby, materiály, osvetlenie, produkty z obchodov. Táto služba je časovo náročnejšia a na spracovanie si vyžaduje viac času. Preto ak máte záujem práve o túto službu treba na to myslieť dopredu a osloviť interiérového dizajnéra v predstihu. Službu DIZAJN doporučujem hlavne na dennú zónu ako je kuchyňa s obývačkou, kúpeľňa. Tieto miestnosti udávajú vzhľad celému interiéru, a preto fotorealistická vizualizácia tu má opodstatnenie. Ostatné miestnosti viete doladiť aj vďaka službe NÁBYTOK. Šetríte tak čas a peniaze za spracovanie návrhu.

Návrh kuchyne - fotorealistická vizualizácia

Fotorealistický návrh kuchyne - služba NÁBYTOK

Chcem projekt kuchyne ako mám postupovať?

Aj Vás čaká zariaďovanie kuchyne alebo interiéru a ešte nemáte skúsenosť so spoluprácou s interiérovým dizajnérom? Tu si môžete prečítať jednotlivé kroky k interiéru na mieru. Od cenovej ponuky a prípravy podkladov cez návrh nábytku alebo interiéru po technickú dokumentáciu či poradenstvo bytového architekta.  Pri prvotnej komunikácii s interiérovým dizajnérom je dobre aby ste si pripravili svoj moodboard ( inšpiračné obrázky interiéru ). My sme pre Vás pripravili na našom pintereste nástenku s modernými kuchyňami. Vyberte si interiér, ktorý Vás oslovuje aby sme sa na stretnutí vedeli baviť aj o farbách a materiáloch. Podľa zvoleného moodboardu sa pripraví prvý návrh interiéru, ktorý budeme ďalej konzultovať. Pri rekonštrukciách je našim moodboardom fotografia existujúcej časti interiéru, ku ktorému musíme prerábku prispôsobiť. Zaujíma Vás interiérový dizajn a chcete si prečítať aj ďalšie zaujímavé články kliknite na tento odkaz.

Print Friendly, PDF & Email

Súvisiace články

Kuchyne na mieru - Ficek Design

Kuchyne na mieru

Kuchyňa na mieru je najčastejšou témou návrhu interiéru. Stretávame sa s ňou každý deň, a preto som sa rozhodol vám prezentovať najrôznejšie typy a tvary kuchýň, s ktorými sme sa stretli. Kuchynská linka je nábytok, ktorý si vyžaduje plánovanie už v stavebnej časti. Príprava elektrických rozvodov, vody a odpadov, odsávanie

Čítať viac...
Hnedá kuchynská linka

Hnedá kuchynská linka s ostrovom

Táto kuchyňa do tvaru L s ostrovom vyniká vertikálnymi líniami, vďaka vysokým stropom. Toto nám umožnilo dosiahnuť moderný dizajn kuchynskej linky s výrazným charakterom. Klient preferoval v interiéri domu zemité farby, preto sme zvolili hnedú kuchynskú linku s dreveným ostrovom, ktorý sa stal výrazným prvkom celej kuchyne. Teplé odtiene hnedej

Čítať viac...
Kuchyňa v paneláku

Kuchyne v paneláku

Kuchyne v paneláku sú pre dizajnéra redizajnom zrekonštruovaných alebo pôvodných kuchýň. Panelákové byty sú v našich končinách nejeden piatok a už majú nejakú historiu. Ak sa rekonštrukcia robí bez odbornej pomoci interiérového dizajnéra môže to dopadnúť všelijako. Ide hlavne o to aby sa investované peniaze do rekonštrukcie zhodnotili. Pekne zrekonštruovaný

Čítať viac...

Galéria návrhov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.