...

- BLOG -

Bielo čierna kuchyňa s jedálňou uprostred

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Veľmi rád sa tu s vami podelím o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov.

Bielo čierna kuchyňa
Obsah stránky

Rekonštrukcia bielo čiernej kuchyne s jedálňou v rodinnom dome

Bielo čierna kuchyňa je veľmi častou farebnou kombináciou. Biela v tomto našom kuchynskom projekte dominuje hlavne na dvierkach. Klient si vybral biely mat a čiernu pracovnú dosku v imitácii čierneho kameňa. Kuchynská linka sa skladá z dvoch častí: 1. hlavná časť je rohová kuchyňa s varným centrom a zabudovanými spotrebičmi. 2. časť kuchynskej linky je rovná línia, ktorá slúži ako úložný potravinový priestor, príborník atď. Uprostred kuchyne je umiestnený na mieru vyrobený jedálenský stôl pre šesť osôb, ktorý ladí s farebnosťou kuchynskej linky. Výrazne žlté stoličky okolo jedálenského stola farebne oživili priestor bielo čiernej kuchyne. Bezmadlové prevedenie podtrhlo čistú líniu kuchynskej linky.

Bielo čierna kuchyňa s jedálňou uprostred

Kuchyňa s jedálenským stolom

Návrh bielo čiernej kuchyne sa nezaobišiel bez 3D vizualizácie

V tejto rekonštrukcii som sa snažil kuchyňu farebne a štýlovo prispôsobiť už k existujúcej obývačke. Bielo čierna kuchyňa bola jasná voľba, v ktorej som potrebovali rozložiť farebné plochy. Aby si bol klient istý s rozhodnutím, volil našu službu DIZAJN s fotorealistickými vizualizáciami. Okrem návrhu kuchynskej linky sme navrhli komplet celý priestor s jedálňou, stoličkami, jedálenským svietidlom a stropným osvetlením, závesy. Vizualizácia kuchyne je spracovaná do fotorealistickej podoby a zachytáva pohľady z celého priestoru. Pomocou fotorealistických vizualizácii si viete vyskúšať rôzne farebné kombinácie alebo len taký detail ako by vypadala kuchyňa v lesku alebo v mate. Otvorené kuchyne s obývačkou musia spolu farebne a materiálovo ladiť.

Matná bielo čierna kuchyňa

Bielo čierna kuchyňa 

Dilema, biela matná verzus biela lesklá kuchyňa

Že témou bude bielo čierna kuchyňa sme mali jasné. Dilemu sme mali skôr či pôjdeme do bielej lesklej alebo bielej matnej kuchyne. Tento malý detail v povrchu dvierok som klientovi nasimuloval pomocou vizualizácie aby sa vedel rozhodnúť. Niekedy aj takáto malá vizuálna zmena pomôže pri rozhodovaní. Kuchynská linka je nábytok, ktorý sa za život zmení možno dvakrát a investícia do nábytku nie je zanedbateľná. Finálne rozhodnutie bolo biely mat a my sme radi, že sme klientovi pomocou vizualizácie kuchyne ukázali možnosti. Biele kuchyne sú stále aj po rokoch veľkou témou. Z môjho pohľadu biela lesklá kuchyňa pôsobí viac luxusným dojmom ako v matnom prevedení, ale je to uhol pohľadu.

Bielo čierna kuchyňa je veľmi častá kombinácia a rozloženie čiernych a bielych plôch záleží hlavne na tvare a veľkosti kuchynskej linky. Najčastejšie aplikujem biele plochy na dvierka a čierne na pracovnú dosku a zástenu. Ak máte kuchyňu s ostrovom viete napríklad blok ostrova dať čierny a zvyšok kuchyne biely. Kombinácie môžu byť rôzne, a preto najlepšou cestou ako si overiť čo je pre mňa to najlepšie je vizualizácia kuchyne.

Bielo čierna kuchyňa na mieru

Jedálensky stôl do kuchyne na mieru

Dispozičný návrh kuchyne je vždy zásadný

Prvý krok pri každom návrhu je dispozičné riešenie priestoru. Ako nábytok rozložiť aby miestnosť vypadala vyvážená a dostali sme tam všetko čo potrebujeme? Na základe prvotných informácii od klienta začíname robiť dispozičné návrhy.  Niekedy je to jasné inokedy vzniknú viaceré možnosti, z ktorých si vyberáme. Nápady z viacerých dispozícií potom kombinujeme do finálnej verzie. Až keď máme hotové rozloženie nábytku v priestore tak sa pustíme do 3D vizualizácie. Prečítajte si viac o návrhu kuchyne na mieru. Aj naša bielo čierna kuchyňa vznikla až na piaty dispozičný návrh.

Dispozičné návrhy kuchyne

Bielo čierna kuchyňa, finálny dispozičný návrh.

Finálny dispozičný návrh kuchyne

Chcem projekt kuchyne ako mám postupovať?

Aj Vás čaká zariaďovanie kuchyne alebo interiéru a ešte nemáte skúsenosť so spoluprácou s interiérovým dizajnérom? Tu si môžete prečítať jednotlivé kroky k interiéru na mieru. Od cenovej ponuky a prípravy podkladov cez návrh nábytku alebo interiéru po technickú dokumentáciu či poradenstvo bytového architekta.  Pri prvotnej komunikácii s interiérovým dizajnérom je dobre aby ste si pripravili svoj moodboard ( inšpiračné obrázky interiéru ). My sme pre Vás pripravili na našom pintereste nástenku s modernými kuchyňami. Vyberte si interiér, ktorý Vás oslovuje aby sme sa na stretnutí vedeli baviť aj o farbách a materiáloch. Podľa zvoleného moodboardu sa pripraví prvý návrh interiéru, ktorý budeme ďalej konzultovať. Pri rekonštrukciách je našim moodboardom fotografia existujúcej časti interiéru, ku ktorému musíme prerábku prispôsobiť. Naša bielo čierna kuchyňa bola ten istý prípad. Zaujíma Vás interiérový dizajn a chcete si prečítať aj ďalšie zaujímavé články kliknite na tento odkaz.

Print Friendly, PDF & Email

Súvisiace články

Kuchyne na mieru - Ficek Design

Kuchyne na mieru

Kuchyňa na mieru je najčastejšou témou návrhu interiéru. Stretávame sa s ňou každý deň, a preto som sa rozhodol vám prezentovať najrôznejšie typy a tvary kuchýň, s ktorými sme sa stretli. Kuchynská linka je nábytok, ktorý si vyžaduje plánovanie už v stavebnej časti. Príprava elektrických rozvodov, vody a odpadov, odsávanie

Čítať viac...
Hnedá kuchynská linka

Hnedá kuchynská linka s ostrovom

Táto kuchyňa do tvaru L s ostrovom vyniká vertikálnymi líniami, vďaka vysokým stropom. Toto nám umožnilo dosiahnuť moderný dizajn kuchynskej linky s výrazným charakterom. Klient preferoval v interiéri domu zemité farby, preto sme zvolili hnedú kuchynskú linku s dreveným ostrovom, ktorý sa stal výrazným prvkom celej kuchyne. Teplé odtiene hnedej

Čítať viac...
Kuchyňa v paneláku

Kuchyne v paneláku

Kuchyne v paneláku sú pre dizajnéra redizajnom zrekonštruovaných alebo pôvodných kuchýň. Panelákové byty sú v našich končinách nejeden piatok a už majú nejakú historiu. Ak sa rekonštrukcia robí bez odbornej pomoci interiérového dizajnéra môže to dopadnúť všelijako. Ide hlavne o to aby sa investované peniaze do rekonštrukcie zhodnotili. Pekne zrekonštruovaný

Čítať viac...

Galéria návrhov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.