...

- BLOG -

Biela kuchyňa

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Veľmi rád sa tu s vami podelím o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov.

Biela lesklá kuchyňa
Obsah stránky

1. Biela kuchyňa s drevom v centre Žiliny

Biela kuchyňa v dnešnej dobe už veľmi neprekvapí, ale je to stále veľmi žiadaná farebnosť na kuchynskej linke. Častokrát sa kombinuje s drevom alebo s kontrastnou čiernou či antracitovou. Biela kuchyňa sa veľmi dobré zladí aj so zvyškom interiéru, dajú sa k nej použiť aj trendy zlaté doplnky v podobe madiel alebo drezovej batérie atď. Praktickosť a nadčasovosť tejto bielej farebnosti sa nemôže odoprieť. Môžete sa rozhodnúť pre lesklý alebo matný povrch a ten potom spojiť s iným dekorom alebo farebnosťou na dvierkach, pracovnej doske či kuchynskej zástene.

Luxusná kuchynská linka

Biela kuchyňa s drevom a kamennou pracovnou doskou

V tomto projekte bielej kuchyne som navrhol interiér jedného luxusného bytu v centre Žiliny. Klient si vybral hlavnú farebnosť a materiály pre tento interiér, ktoré som ja ďalej aplikoval v celom byte. Biela, drevo a dva druhy kameňa boli základnými stavebnými prvkami dizajnu tohto bytu. Kuchyňa prepojená s obývačkou je dnes štandard v každej modernej dispozícii novostavieb. Obrovské okno na terasu presvetľuje celý interiér kuchyne a obývačky a tým pádom priestor pôsobí priestranne a vzdušne. Kuchynskú linku som navrhol v materiálovej troj-kombinácii. Na pohľadové dosky a dvierka som navrhol biely lesk ( biely lesklý akryl ) a dýhu v prírodnom odtieni. Na pracovnú dosku a zástenu som použil čierny prírodný kameň v hrúbke 30mm.

Biela kuchyňa s drevom

Dve rovnobežné línie kuchynskej linky

Kuchynská linka sa tiahne v dvoch rovnobežných líniách. Časť popri stene obsahuje všetky zabudované spotrebiče a do obrovského ostrova, kde boli prichystané rozvody som navrhol varné centrum s indukciou a drezom. Digestor som zabudoval do zníženého SDK podhľadu, ktorý rozmerovo kopíruje ostrov. Všetky spotrebiče sú zabudované a tým pádom dizajn kuchyne pôsobí čistým a moderným vzhľadom. Ostrov obteká okolo vertikálneho kvádru, v ktorom sú ukryté stúpačky. Tento vertikálny blok som nechal obložiť kameňom aby sa prepojil s ostrovom kuchynskej linky. Som veľmi rád, že klient nešiel do dvojkrídlovej americkej chladničky, ktorá je klientmi veľmi často žiadaná. Pokiaľ americká chladnička nemá vhodné miesto vie svojimi proporciami rozbiť čistú líniu kuchyne. Ako náhradu za americkú chladničku navrhujem skôr dve zabudované chladničky vedľa seba. A tým pádom dosiahnete veľký úložný priestor a čistý vzhľad kuchynskej linky.

Kuchyňa s ostrovom

Vizualizácia kuchyne a služba DIZAJN

Klient si pre tento interiér vybral našu službu DIZAJN. Táto služba ponúka fotorealistické vizualizácie, ktoré Vám krásne vykreslia priestor a finálny vzhľad celého interiéru kuchyne a obývačky. Vopred vidíte ako bude interiér ladený a do čoho idete investovať svoje peniaze. Pokiaľ sa chystáte do zariaďovania svojho bývania určite navrhujem aby ste vopred mysleli na interiér. Postupne ako bude stavba napredovať tak Vás to dobehne. Nastavte si štýl a farebnosť vášho interiéru a o ostatné sa vám postará interiérový dizajnér

 

2. Biela lesklá kuchyňa do U v paneláku

Túto bielu lesklú kuchyňu s drevom som navrhol pre klienta z Bratislavy. Klient nás oslovil o pomoc pri rekonštrukcii kuchyne v paneláku, ktorá bola v pôvodnom stave po predošlých majiteľoch. Byt si postupne sami upravovali a kuchyňa im ostala ako posledná miestnosť v byte, ktorá potrebovala redizajn. Farebne a materiálovo sme sa museli prispôsobiť už k rekonštruovaným častiam bytu aby kuchyňa zapadla ako celok. Takéto ladenia sú niekedy komplikované hlavne ak ide o postupné prerábky robené bez návrhu. Jednotlivé časti bytu klienti realizovali v rôznych časových úsekoch bez predlohy a vtedy sa robí najviac chýb. V tomto prípade sme sa museli rozhodnúť. Ako to celé dopadlo Vám poviem v článku o tejto panelákovej kuchyni do U.

 

Biela paneláková kuchyňa do U

 

3. Bielo čierna kuchyňa s výraznou jedálňou uprostred

Bielo čierna kuchyňa je veľmi častou farebnou kombináciou. Biela v tomto našom kuchynskom projekte dominuje hlavne na dvierkach. Klient si vybral biely mat a čiernu pracovnú dosku v imitácii čierneho kameňa. Kuchynská linka sa skladá z dvoch častí: 1. hlavná časť je rohová kuchyňa s varným centrom a zabudovanými spotrebičmi. 2. časť kuchynskej linky je rovná línia, ktorá slúži ako úložný potravinový priestor, príborník atď. Uprostred kuchyne je umiestnený na mieru vyrobený jedálenský stôl pre šesť osôb, ktorý ladí s farebnosťou kuchynskej linky. Výrazne žlté stoličky okolo jedálenského stola farebne oživili priestor bielo čiernej kuchyne. Bezmadlové prevedenie podtrhlo čistú líniu kuchynskej linky. Viac o tejto bielej matnej kuchyni s čiernou pracovnou doskou sa dočítate na tomto odkaze.

Bielo čierna kuchyňa

 

4. Rekonštrukcia bielej kuchyne do L v paneláku

Typická dispozícia pre naše panelové byty je kuchyňa do tvaru L. Aby sme využili tento pomerne malý kuchynský priestor, navrhli sme kuchyňu na mieru. Kuchynskú linku sme natiahli od steny k stene a od podlahy po strop. Moderná kuchyňa je v dnešnej dobe náročnejšia na spotrebiče ako v minulosti, ale stále sa dá pracovať s priestorom a využiť ho naplno vďaka nábytku na mieru. Pre túto panelákovú kuchyňu v tvare L sme volili biely lesk ( senosan ) a tenkú kompaktnú pracovnú dosku ( fundermax ). Navrhli sme kuchyňu bez madiel, aby pôsobila čistým a moderným vzhľadom. Ako sme sa uchopili tejto rekonštrukcie kuchyne do L si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Kuchyňa do L v paneláku

Chcem projekt kuchyne ako mám postupovať?

Aj Vás čaká zariaďovanie kuchyne alebo interiéru a ešte nemáte skúsenosť so spoluprácou s interiérovým dizajnérom? Tu si môžete prečítať jednotlivé kroky k interiéru na mieru. Od cenovej ponuky a prípravy podkladov cez návrh nábytku alebo interiéru po technickú dokumentáciu či poradenstvo bytového architekta.  Pri prvotnej komunikácii s interiérovým dizajnérom je dobre aby ste si pripravili svoj moodboard ( inšpiračné obrázky interiéru ). My sme pre Vás pripravili na našom pintereste nástenku s modernými kuchyňami. Vyberte si interiér, ktorý Vás oslovuje aby sme sa na stretnutí vedeli baviť aj o farbách a materiáloch. Podľa zvoleného moodboardu sa pripraví prvý návrh interiéru, ktorý budeme ďalej konzultovať. Pri rekonštrukciách je našim moodboardom fotografia existujúcej časti interiéru, ku ktorému musíme prerábku prispôsobiť. Zaujíma Vás interiérový dizajn a chcete si prečítať aj ďalšie zaujímavé články kliknite na tento odkaz.

Print Friendly, PDF & Email

Súvisiace články

Kuchyne na mieru - Ficek Design

Kuchyne na mieru

Kuchyňa na mieru je najčastejšou témou návrhu interiéru. Stretávame sa s ňou každý deň, a preto som sa rozhodol vám prezentovať najrôznejšie typy a tvary kuchýň, s ktorými sme sa stretli. Kuchynská linka je nábytok, ktorý si vyžaduje plánovanie už v stavebnej časti. Príprava elektrických rozvodov, vody a odpadov, odsávanie

Čítať viac...
Hnedá kuchynská linka

Hnedá kuchynská linka s ostrovom

Táto kuchyňa do tvaru L s ostrovom vyniká vertikálnymi líniami, vďaka vysokým stropom. Toto nám umožnilo dosiahnuť moderný dizajn kuchynskej linky s výrazným charakterom. Klient preferoval v interiéri domu zemité farby, preto sme zvolili hnedú kuchynskú linku s dreveným ostrovom, ktorý sa stal výrazným prvkom celej kuchyne. Teplé odtiene hnedej

Čítať viac...
Kuchyňa v paneláku

Kuchyne v paneláku

Kuchyne v paneláku sú pre dizajnéra redizajnom zrekonštruovaných alebo pôvodných kuchýň. Panelákové byty sú v našich končinách nejeden piatok a už majú nejakú historiu. Ak sa rekonštrukcia robí bez odbornej pomoci interiérového dizajnéra môže to dopadnúť všelijako. Ide hlavne o to aby sa investované peniaze do rekonštrukcie zhodnotili. Pekne zrekonštruovaný

Čítať viac...

Galéria návrhov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.