...

- BLOG -

Kuchyňa do tvaru L v paneláku

Tento blog je o modernom interiérovom dizajne a mojej profesii interiérového dizajnéra. Veľmi rád sa tu s vami podelím o moje skúsenosti pri zariaďovaní obytných priestorov rodinných domov a bytov.

Kuchyňa do tvaru L
Obsah stránky

Zrekonštruovaná kuchyňa do tvaru L v klasickom paneláku

Kuchyňa do tvaru L je typická dispozícia pre naše panelové byty. Aby sme využili tento pomerne malý kuchynský priestor, musíme navrhnúť kuchynskú linku na mieru a natiahnuť ju od steny k stene a od podlahy až po strop. Moderná kuchyňa je v dnešnej dobe náročnejšia na spotrebiče ako v minulosti. Napriek tomu sa vďaka nábytku na mieru dá stále pracovať s priestorom a využiť ho naplno. Stupačky sú umiestnené v rohu kuchyne, a preto treba myslieť aj na napojenie vody, odpadov a digestora. Do panelu sa rozvody vody a odpadu nedajú zasekať, ale sú vedené za kuchynskou linkou priamo k drezu a umývačke. Vo finále však vidíte len krásnu bielu kuchyňu do tvaru L s peknou pracovnou plochou. Venujeme sa moderným interiérom a viac z našej tvorby si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Biela kuchyňa do tvaru L

Jedálenský stôl do malej kuchyne

Kuchyňa do L je jediná efektívna dispozícia v panelákovom byte

V panelákovom byte bola jedinou efektívnou dispozíciou kuchyňa do tvaru L. Okrem nej sme museli do kuchyne umiestniť aj jedálenský stôl pre štyri osoby. Dispozície sa menili len jednoduchým posúvaním drezu a varnej dosky po pracovnej ploche. Vznikla nám malá, ale šikovná kuchynská linka na mieru, ktorá obsahuje všetko, čo dnešná moderná kuchyňa má obsahovať. Kuchyňa do L sa často kombinuje s ostrovom vo väčších priestoroch

Biela moderná kuchyňa

Dispozícia kuchyne v paneláku

Biela lesklá kuchyňa s kompaktnou pracovnou doskou

Pre túto panelákovú kuchyňu v tvare L sme volili biely lesk ( senosan ) a tenkú kompaktnú pracovnú dosku ( fundermax ). Pracovná doska pôsobí moderným vzhľadom a je odolná voči vode vďaka čomu sme mohli drez podlepiť zo spodnej strany dosky. Hrana kompaktnej pracovnej dosky je čierna a pekne sa prepojila s čiernym L profilom, ktorý slúžil ako madlo. Minimum materiálov na kuchynskej zostave dodalo kuchyni čistotu a eleganciu. Biela lesklá kuchyňa s tenkou pracovnou doskou pôsobí moderne a nadčasovo. Tu si pozrite naše ďalšie biele kuchyne.

Bielo čierna kuchyňa v paneláku

Moderná kuchyňa do L navrhnutá v čistých líniách

Navrhli sme kuchyňu bez madiel, aby pôsobila čistým a moderným vzhľadom. Dvierka otvárame pomocou škáry na prsty. V prípade spodných skriniek sa L profil tiahne pod pracovnou doskou. V prípade otvárania vrchných skriniek sme škáru na prsty šikovne skryli zo spodnej strany nábytku, v ktorej si našiel miesto aj LED pás na osvetlenie pracovnej plochy. Vždy dbáme na detaily, ktoré zvyšujú kvalitu kuchyne. LED pás pracovnej dosky nie je prerušený digestorom a svieti pekne po celej dĺžke vrchných skriniek. Pri pohľade zo spodnej strany vrchných skriniek u nás nikdy neuvidíte spájanie korpusov, pretože to vždy zakryjeme pohľadovou doskou. Aj jednoduchá kuchyňa do tvaru L môže vďaka šikovným detailom pôsobiť moderne a čisto. Dvierka, ktoré sa neotvárajú tak často, sme riešili dotykovým otváraním ( tip on ).Tak sme sa vyhli madlám a dosiahli čisté línie. Podobnú kuchyňu v bielo čiernej kombinácii s jedálňou si pozrite na tomto odkaze.  

Kuchyňa do L

Pôvodná kuchyňa v tvare L pôsobila ako veľký neporiadok

Pôvodná kuchyňa do tvaru L bola zmesou rôznych tvarov, materiálov a otvorených políc. Úložný priestor bol málo využitý a chýbala aj pracovná plocha. Bola len otázka času, kedy sa pôjde do rekonštrukcie. Tu si môžete pozrieť náš ďalší príklad rekonštrukcie panelákovej kuchyne do U.

Kuchyňa pred rekonštrukciou

Chcem projekt kuchyne ako mám postupovať?

Aj Vás čaká zariaďovanie kuchyne alebo interiéru a ešte nemáte skúsenosť so spoluprácou s interiérovým dizajnérom? Tu si môžete prečítať jednotlivé kroky k interiéru na mieru. Od cenovej ponuky a prípravy podkladov cez návrh nábytku alebo interiéru po technickú dokumentáciu či poradenstvo bytového architekta.  Pri prvotnej komunikácii s interiérovým dizajnérom je dobre aby ste si pripravili svoj moodboard ( inšpiračné obrázky interiéru ). My sme pre Vás pripravili na našom pintereste nástenku s modernými kuchyňami. Vyberte si interiér, ktorý Vás oslovuje aby sme sa na stretnutí vedeli baviť aj o farbách a materiáloch. Podľa zvoleného moodboardu sa pripraví prvý návrh interiéru, ktorý budeme ďalej konzultovať. Pri rekonštrukciách je našim moodboardom fotografia existujúcej časti interiéru, ku ktorému musíme prerábku prispôsobiť. Naša bielo čierna kuchyňa bola ten istý prípad. Zaujíma Vás interiérový dizajn a chcete si prečítať aj ďalšie zaujímavé články kliknite na tento odkaz.

Print Friendly, PDF & Email

Súvisiace články

Kuchyne na mieru - Ficek Design

Kuchyne na mieru

Kuchyňa na mieru je najčastejšou témou návrhu interiéru. Stretávame sa s ňou každý deň, a preto som sa rozhodol vám prezentovať najrôznejšie typy a tvary kuchýň, s ktorými sme sa stretli. Kuchynská linka je nábytok, ktorý si vyžaduje plánovanie už v stavebnej časti. Príprava elektrických rozvodov, vody a odpadov, odsávanie

Čítať viac...
Hnedá kuchynská linka

Hnedá kuchynská linka s ostrovom

Táto kuchyňa do tvaru L s ostrovom vyniká vertikálnymi líniami, vďaka vysokým stropom. Toto nám umožnilo dosiahnuť moderný dizajn kuchynskej linky s výrazným charakterom. Klient preferoval v interiéri domu zemité farby, preto sme zvolili hnedú kuchynskú linku s dreveným ostrovom, ktorý sa stal výrazným prvkom celej kuchyne. Teplé odtiene hnedej

Čítať viac...
Kuchyňa v paneláku

Kuchyne v paneláku

Kuchyne v paneláku sú pre dizajnéra redizajnom zrekonštruovaných alebo pôvodných kuchýň. Panelákové byty sú v našich končinách nejeden piatok a už majú nejakú historiu. Ak sa rekonštrukcia robí bez odbornej pomoci interiérového dizajnéra môže to dopadnúť všelijako. Ide hlavne o to aby sa investované peniaze do rekonštrukcie zhodnotili. Pekne zrekonštruovaný

Čítať viac...

Galéria návrhov

Interiérový dizajnér Roman Ficek

Tento blog je o interiérovom dizajne a mojich skúsenostiach pri jeho zariaďovaní. Venujem sa hlavne obytným priestorom rodinných domov, bytov, chát alebo dreveníc. V blogu píšem o konkrétnych projektoch, ktoré som vytvoril svojim klientom. Ako som postupoval, aké materiály a produkty som použil a mnoho iných zaujímavých informácii na tému interiérový dizajn. Ak vás zaujíma svet interiérového dizajnu a chcete sa dozvedieť viac tak ma sledujte na sociálnych sieťach, kde zavesím každý nový článok.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.